یادداشت آغاز سال نو

شاید خیلی پوست‏کلفت شده‏ام و یا خیلی هم بداقبال نبوده‏ام... هرکسی در لحظه‏ی تحویل سال با دیدن دیروز و اندیشیدن به فردا، احساس مخصوص به خودش را دارد، احساسی که احتمالا شبیه به دیگری نیست، چون دردها، آرزوها، اندیشه و برنامه‏ی هر کسی مخصوص خودش است. اما در این روزگار پرهیاهو حال و روز وطن و چشم‏انداز فردای آن از وضع افراد آن وخیم‏تر است؛ چرا که دردها و گرفتاری‏های یکایک ما، روی هم انباشته شده، و همگی می‏شود درد وطن! خوشی‏هایمان هم همین‏طور، امید فردای کوچک و بزرگمان نیز... پس پاسخ به این پرسش خیلی دشوار نیست: حال وطن چطور است؟ بهتر می‏شود یا بدتر و به آن امیدی هست یا نه؟ هرکسی از حال و روز خودش، خویشان و همسایه‏اش، می‏تواند پاسخ را بفهمد و امیدوارم که بتواند چاره‏اش کند! گرفتاری‏های من در شش ماه اخیر فرصت سفر و به تبع آن، نوشتن را از من گرفت. این چند سطر را نوشتم تا در آستانه‏ی سال جدید، چراغ خانه‏ی کوچکم روشن باشد! امیدوارم امسال برای همه بهتر از پارسال باشد، چه آنانی که سال نیکی داشتند و چه آنهایی که سال پر مشقتی را به پایان رساندند.

/ 17 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرشید فاریابی

سلام آقا صادق سال نو مبارک . روزهای خوبی برای شما آرزو دارم و مشتاقانه منتظر گزارش های ناب شما هستم.

ژاله

سال نو مبارک (با کلی تاخیر).. برای من اول سال خیلی بد شروع شد... حالا ببینیم بعدش چی میشه.. [گل]

حامیان سفر ایمن

دوست عزيز با افزودن حاميان سفر ايمن به لينكهايتان شايد به نجات جان يك انسان در جاده‌ها كمك كنيد. آرزومند تداوم حضور سبزتان در فضاي مجازي هستيم.

امیررضا پدرام

دورود بر دوستداران محیط زیست ... روز جهانی زمین مبارک باد ... April 22 Earth Day

انجمن تخصصی محیط زیست

با سلام خدمت شما دوست عزيز و دوستدار محيط زيست. بدين وسيله به اطلاع شما ميرسانيم اولين انجمن تخصصي محيط زيست ايران افتتاح شده است . منتظر حضور گرم و فعاليت شما در اين سايت هستيم . انجمن هاي تخصصي محيط زيست ايران ، تريبون آزاد دوستداران محيط زيست ايران .

مهدی

سلام یه سری به این پست بزنید و در صورت امکان بازتاب بدید و حتما بیاید www.sivandprotest.blogfa.com

مهدی

سلام یه سری به این پست بزنید و در صورت امکان بازتاب بدید و حتما بیاید www.sivandprotest.blogfa.com

محقق

سلام خبري ازتون نيست ديگه به ما سر نمي زنيد خوب شد الان اين صفحه باز شد برايتان پيغام بگذارم چندين بار آمده ام ولي موفق به گذاشتن پيام نمي شدم. نمي دانم علت چه بوده در هر صورت سلام و خداقوت

هادی

سلام خوبی خیلی متن یادداشتت برخلاف سایر متن های وبلاگت نا امید کننده بود انشائاله هرچی زودتر بتونی سفر بری و سفرنامه بنویسی ایشااله باهم.