صادق حیدری نیا
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ صادق حیدری نیا
آرشیو وبلاگ
      گردش در طبیعت ایران (سفرنامه‌هایی از دریچه‌ی تاریخ و طبیعت ایران و جهان)
یادداشتهای پاریس(1): پاریس منفی یک نویسنده: صادق حیدری نیا - ۱۳٩٢/۱/۳٠

بعد از ظهر روز جمعه، شانزدهم فروردین ماه با پرواز مستقیم ایران ایر، از طریق فرودگاه اورلی وارد پاریس شدم و با استقبال دوست عزیم مهدی، به خانه‌ای در مرکز شهر رفتم که او از قبل برایم در نظر گرفته بود و به این ترتیب دوره شش ماه‌ی فرصت مطالعاتی من در دانشگاه سوربن آغاز شد. 

ورودی یک ایستگاه مترو در پیاده رو با حداقل اشغال فضا-عکس از گوگل


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
سفر به چابهار نویسنده: صادق حیدری نیا - ۱۳٩٢/۱/٢٦

سفر به چابهار از آن برنامه‌هایی بود که چند سالی ذهنم را مشغول کرده بود اما هر بار به دلیلی و صد البته دوری راه، رفتن به تاخیر می‌افتاد. بالاخره در شهریور 91 (22 تا 25) فرصتی دست داد تا به همراه خانواده‌ از طریق پرواز تهران ـ بندرعباس ـ چابهار راهی این بندر مرزی ایران شویم.

کارگاه لنج سازی در بندر کنارک


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
تفلیس: از سنت تا مدرنیته نویسنده: صادق حیدری نیا - ۱۳٩٢/۱/٢٥

تابستان امسال فرصتی دست داد تا به اتفاق همسر و فرزندم و به دعوت دوستانمان در تفلیس، سفری زمینی به منطقه قفقاز داشته باشیم، سفری که از ارمنستان آغاز شد و در ترکیه خاتمه یافت اما مقصد اصلی آن تفلیس بود.

نمایی از شهر تفلیس


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
کرمان پهناور (2) نویسنده: صادق حیدری نیا - ۱۳٩٢/۱/٢٢

این روزها کمتر از گذشته فرصت نوشتن دارم به همین دلیل بخش دوم گزارش کرمان را پس از یکسال تاخیر، با آوردن تصاویر بیشتر و متنی کوتاه‌تر می‌آورم تا مثل بقیه سفرها نماند در صندوقچه و خاک بخورد!

مدرسه ای که پدر استاد باستانی پاریزی در سال 1297 در پاریز تاسیس کردند


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطالب اخیر ۱۳٩٥/۱/٢۱ سفرنامه آلمان (1): کلن و لیمبورگ سفر به هلند(2): لیدن، آمستردام و اوترخت سفر به هلند (1): کشور آب و دوچرخه بلژیک؛ کشور دو ملت یادداشت‌های پاریس(5): عادت‌های خوب و بد فرانسوی‌ها یک رویداد و چند روایت یادداشت‌های پاریس (4): شهر غریبه‌های مشهور یادداشت‌های پاریس (3): بهار دیرهنگام یادداشت‌های پاریس (2): کوچولوهای پاریس
دوستان من مهار بيابان زايي سفرنامه‌های پرنیان يادداشتهاي يک کوهنورد حیات وحش ایران مقالات صدري زاده کهن دژ ديده بان محيط زيست ايران سرزمين کوهستان مطالعات زيستی For nature با طبيعت پسر شمالی چرخ به چرخ ميستان سبز کمکی آراز روستاي صخره اي ميمند کلاهه سفرنویس ـ شهريار شهر من ایلام موسسه نبض سبز حيات سفر در طبيعت ايران دردسرهاي يك دامپزشك Birding in Iran(حبيبي) نگاهي به طبيعت آتر: ايران و گردشگري هيئت كوهنوردي رودبار رازكوه پيك محيط زيست شبهاي الموت ایران را بگردیم... (محمد) عاشق مسافرت محيط‌ زيست و آثارباستاني ايلام روزنوشت‌هاي محمود دهقاني گردش (علي‌اكبر مرادان) گرمه نون بوی کوچ، بوی سفر، بوی راه طبیعت مینوی ایران کیجا قصه گو پرتال زیگور طراح قالب