صادق حیدری نیا
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ صادق حیدری نیا
آرشیو وبلاگ
      گردش در طبیعت ایران (سفرنامه‌هایی از دریچه‌ی تاریخ و طبیعت ایران و جهان)
جشنوارة گل و گلاب نویسنده: صادق حیدری نیا - ۱۳۸٥/٢/۱٧

سلام دوستان!

این دو هفتة اخیر خیلی گرفتار بودم و فرصت نکردم چیز زیادی بنویسم. امیدوارم تا آخر هفته سرم خلوت بشه. فقط خواستم به دوستان ایران‌دوست و اهل سفر یادآوری کنم که فصل گلابگیری  در کاشان و اطراف آن شروع شده و جشنواره‌های زیبایی در برخی مناطق برپا شده که آخر هفته فرصت خوبی برای رفتن به درون باغهای پرگل و زیبا و معطر کویری است. جشنواره گل و گلاب، غیر از کاشان و قمصر، در نیاسر، مشهد اردهال و حتی نطنز هم برپاست.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
نطنزإ شهر منار و چنار! نویسنده: صادق حیدری نیا - ۱۳۸٥/٢/٦

مسجد جامع و خانقاه نطنزدر مطلب قبلی گفتم که از جاده فرعی ابیانه تا نطنز حدود چهل کیلومتر راه هست. راستی اگر تصمیم داشتید که شب در ابیانه بمانید و روستاها و مناطق اطراف را به دقت ببینید می‏توانید از هتل مرتب و لوکس ابیانه کخه به نظر من وصلة ناجور آن روستاست استفاده کنید. نزدیکی روستا جای خیلی مناسبی برای کمپ زدن نیست هرچند که بعید است کسی باشما کاری داشته باشد! ما وقت ناهار ابیانه را به طرف نطنز ترک کردیم و چون همگی گرسنه بودیم به سرعت به نطنز آمدیم تا ناهار را در آنجا بخوریم. از ابیانه تا نطنز حدود یک ساعت راه بود. وارد نطنز که شدیم بلوار سرسبز و زیبای سرابان را طی کردیم و مقابل هتل سرابان که جای نسبتا مناسبی برای غذا خوردن در این شهر قدیمی است توقف کردیم. از شانس ما، آن شب در هتل عروسی بود و برای ناهار سرویس نمی‏داد. دست از پا درازتر برگشتیم و سراغ رستوران دیگری را گرفتیم.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
نیاسر و ابیانه؛ همنشینی تاریخ و طبیعت نویسنده: صادق حیدری نیا - ۱۳۸٥/٢/٤

آبّشار نیاسردر مطلب قبلی گزارشی از برنامه کاشان برایتان نوشتم. به مخاطبان جدید، یادآوری می‌کنم که برنامه‌ای که من و همراهانم برای تعطیلات آخر فروردین داشتیم، برنامه‌ای دو روزه بود که روز نخست را به بازدید از کاشان سپری کردیم و عصر همان روز به نیاسر رفتیم و صبح روز دوم پس از گشت در نیاسر به طرف ابیانه حرکت کردهو بعد از بازدید از آنجا به شهر تاریخی نطنز رفتیم.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطالب اخیر ۱۳٩٥/۱/٢۱ سفرنامه آلمان (1): کلن و لیمبورگ سفر به هلند(2): لیدن، آمستردام و اوترخت سفر به هلند (1): کشور آب و دوچرخه بلژیک؛ کشور دو ملت یادداشت‌های پاریس(5): عادت‌های خوب و بد فرانسوی‌ها یک رویداد و چند روایت یادداشت‌های پاریس (4): شهر غریبه‌های مشهور یادداشت‌های پاریس (3): بهار دیرهنگام یادداشت‌های پاریس (2): کوچولوهای پاریس
دوستان من مهار بيابان زايي سفرنامه‌های پرنیان يادداشتهاي يک کوهنورد حیات وحش ایران مقالات صدري زاده کهن دژ ديده بان محيط زيست ايران سرزمين کوهستان مطالعات زيستی For nature با طبيعت پسر شمالی چرخ به چرخ ميستان سبز کمکی آراز روستاي صخره اي ميمند کلاهه سفرنویس ـ شهريار شهر من ایلام موسسه نبض سبز حيات سفر در طبيعت ايران دردسرهاي يك دامپزشك Birding in Iran(حبيبي) نگاهي به طبيعت آتر: ايران و گردشگري هيئت كوهنوردي رودبار رازكوه پيك محيط زيست شبهاي الموت ایران را بگردیم... (محمد) عاشق مسافرت محيط‌ زيست و آثارباستاني ايلام روزنوشت‌هاي محمود دهقاني گردش (علي‌اكبر مرادان) گرمه نون بوی کوچ، بوی سفر، بوی راه طبیعت مینوی ایران کیجا قصه گو پرتال زیگور طراح قالب